סוגי טיפולים לסובלים מכאבי מפרקים

לפתע חשתם בנפיחות באזור הברך, עוויתות, אולי אדמומיות במפרק הירך, כאבים טורדניים שפוגעים במנוחתכם ומפריעים לכם לתפקד. כאבי מפרקים נפוצים יותר בגיל מבוגר בעקבות הליך טבעי של שחיקת הסחוס ודלקת מפרקים ניוונית השכיחה יותר בגיל השלישי ועם זאת, יש גם צעירים שסובלים מהתופעה כתוצאה מפציעה או תאונה. קשה מאוד לחיות עם ההשפעות השליליות של כאבי מפרקים שעשויים להחמיר בעונות מסוימות או עם הזמן וחשוב לחפש את הטיפולים האפקטיביים כדי להפחית את עוצמת ותדירות הכאב, לשפר את התנועה ואת איכות החיים. לפניכם סקירה של מספר טיפולים נפוצים במקרים אלה:

פיזיותרפיה לשיפור התפקוד טיפולי פיזיותרפיה פרטיים יכולים לסייע לסובלים מבעיות וכאבים במפרק הירך או הברך באמצעות שיפור היכולת של הגוף לנוע בדרך נכונה ומועילה. פיזיותרפיסטים הוסמכו לצורך כך ולטיפול במצבים המגבילים את יכולת התנועה ומלמדים את המטופל אילו תרגילים, תנועות ומתיחות יכולים לשפר את הגמישות, להגדיל את טווח התנועה ועל מה לשים דגש במטרה להפחית באמצעות תרגול זה את עוצמת ותדירות הכאב. הטיפול הפרטני כשלעצמו על ידי פיזיותרפיסט מומחה יכול לסייע בשמירת היכולת לבצע פעילויות יומיומיות, תמיכה במפרקים, שיפור הניידות, מציאת שיווי המשקל והקפדה על יציבה נכונה וכל זה תוך בניית תוכנית בהתאמה אישית לצרכי כל מטופל ובהתאם ליכולת שלו.

טיפולים תרופתיים קיימות תרופות שונות לשיכוך כאבי מפרקים כאשר חשוב מאוד להיוועץ עם רופא בכל הנוגע לנטילת המשככים במינון המתאים ולפי הרקע הבריאותי וההמלצות הרפואיות שלו. הטיפול התרופתי ניתן לפי משקל, גיל, עוצמת הכאב. יש לקחת בחשבון שברוב המקרים המשככים רק מסייעים להתמודדות עם הכאב ולא יכולים לסייע בטיפול בבעיה עצמה ותלות במשככים עשויה גם לבוא לידי ביטוי בתופעות לוואי שונות של נטילת משככים ממושכת.

לייזר להפחתת כאב חשוב מאוד לא לקבל את החיים עם כאב, כי חיים עם כאב אינם חיים איכותיים ואם ניתן להפחית את נוכחות הכאב, כדאי לנסות את הדרכים השונות להשיג זאת. אחת מהן היא טיפול בלייזר להפחתת הכאב. מדובר בטיפול בלייזר בעוצמה נמוכה המתבצע באמצעות ראשים המוצמדים לאזור המפרק הפגוע כאשר חלקיקי האור חודרים למעשה לתוך רקמות ותאי הגוף ועצם נוכחותם מעודדת תהליכים ביו כימיים בגוף התורמים להתחדשות הרקמות ושיפור התאים שנפגעו. הטיפול עצמו אינו כואב ונחשב בטוח וכמובן חשוב להיוועץ עם המטפל בלייזר על מנת לבנות תוכנית טיפול מותאמת.

ניתוחי החלפת מפרקים במקרים מסוימים אורתופד מומחה ימליץ לעבור ניתוח החלפת מפרק שבמהלכו מחליפים את המפרק הפגוע במשתל מלאכותי המדמה תנועה טבעית של מפרק. קיימים ניתוחי החלפת מפרק ברך וניתוחי החלפת מפרק ירך. ניתוח החלפת מפרק ברך יכול להיות מלא או חלקי כאשר זה תלוי בפגיעה עצמה וההחלטה על סוג ההחלפה מתבצעת במהלך הניתוח עצמו. החלפת מפרק ירך היום מתבצעת על ידי אורתופד מומחה בשיטה הקדמית שנחשבת ליעילה ביותר להגעה למפרק ללא צורך בחתך ויש לה פחות סיכוי לגרום לטראומה לגוף, כך שההחלמה על פי גישה ניתוחית זו גם יותר יעילה וגם ההחלמה ממנה מהירה יותר וללא הגבלת תנועה ועוזרת להפחתת כאבי המפרקים בירכיים. תוצאות ניתוח החלפת מפרק ירך או ברך נשמרות למשך 20-15 שנה כאשר בסיום הניתוח המטופל עובר להתאוששות ועד החזרה לשגרה לרוב מבצע תרגילי פיזיותרפיה עד שבהדרגתיות הוא חוזר לתפקוד מלא.

אל תתנו לכאבי מפרקים לשלוט לכם בחיים. חפשו את האלטרנטיבות השונות להתמודדות עם הכאב ולחיים ללא כאבים! בין אם לייזר, פיזיותרפיה או ניתוח – היוועצו במומחים לקבלת הטיפול הנכון בשבילכם.

נשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא ועניין למידע נוסף חייגו: 1-700-506-212 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

קצת עלינו

רשת מרפאות אומדיק, הוקמה בשנת 2007 ושמה לעצמה כמטרה לטפל בכל סוגי הכאבים ממקור שריר-שלד או ממקור עצבי בעזרת טכנולוגיות חדשניות בהן התמחות ממוקדת בטכנולוגיית לייזר נמוך עצמה (Low Level Laser Therapy).

שעות פתיחה

סניפים

Architecture and Design by brilliantgroup