שאלות ותשובות

לייזר הינו קרן אור ממוקדת באורך גל אחד ומקביל (בכיוון אחד בלבד). הלייזר נמוך העצמה, להבדיל מלייזר בעצמה גבוהה, משפר את תפקוד התאים בגופנו. הוא בטוח לחלוטין, אינו מייצר חום, לא כואב, ללא תופעות לוואי ולא גורם כלל לנזק, מה שהופך אותו לאמצעי טיפול בטוח ומהיר.

קרני האור המופקות ע"י הלייזר נקלטות ונספגות בתאי הגוף ומפעילות שורה של תהליכים ביולוגיים ופזיולוגיים בתאים. בין היתר: הגברת חילוף החומרים וייצור מולקולות ATP (האנרגיה של התאים), עידוד יצירת כלי דם חדשים באזור הטיפול בשביל אספקת דם טובה יותר, שחרור חומרים המשככים כאבים בצורה טבעית ועוד.

ניתן לטפל בכל בעיה אורטופדית (בעיות שריר-שלד) או בעיה נוירולוגית של מערכת העצבים הפריפריים. התווית הנגד היחידה היא כיוון קרן הלייזר ישירות לעין ולזמן ממושך.

השיפור במצבם של המטופלים תלוי כמובן בחומרת הבעיה הרפואית. הלייזר נמוך העצמה משפיע באופן דרמתי על תהליכים דלקתיים ועל כאבים אקוטיים (טיפול ביום הפציעה ו/או למחרת מגדיל את הסיכוי לשיפור משמעותי בתוך 2-4 טיפולים), בעוד שלטיפול בבעיות רפואיות ותיקות יותר וכרוניות ייקח יותר זמן, אך גם במרבית מקרים אלו, מזהים ירידה משמעותית בעצמת הכאב לאחר מספר טיפולים קטן.

מספר הפגישות בסדרת הטיפולים תלוי בחומרת המחלה/פציעה. כאמור, ישנו הבדל בין טיפול בבעיה חדשה/אקוטית לבין בעיה ותיקה/כרונית. לרוב (בכ- 90% מהמקרים) מדובר בסדרת של בין 8 ל- 12 טיפולים. לרוב, מתבצעים שני טיפולים בשבוע. אורך טיפול הוא כ- 30 דקות. לעתים, הבעיה מצריכה טיפול ארוך יותר או לחילופין טיפול קצריותר.

הספרות הרפואית מציעה למעלה מ- 3000 מאמרים (מחקרים קליניים, סקירות ומטה-אנליזות) המתייחסים לטיפול בלייזר נמוך עצמה ורובם מצביעים על יעילותו הקלינית הגבוהה.

אחוזי ההצלחה תלויים לרוב בסוג הבעיה הרפואית וחומרת המצב. יש להבדיל בין הבעיה האקוטית לבין הבעיה הכרונית והממושכת, בה נגרם כבר נזק רב לרקמות הגוף. ככל שמקדימים ומתחילים את הטיפולים בסמוך להופעת הסימפטומים של המחלה, גדל הסיכוי לשיפור מייטבי. בכל מקרה, הסיכוי לשיפור משמעותי בעצמת הכאב גבוה מאוד.

השימוש הטכנולוגיית לייזר נמוך עצמה בטוח לחלוטין. קרן הלייזר היא קרן אור בעצמה מאוד נמוכה ואין לה כל אפקט תרמי. הטיפול אינו כואב ואין כל נזק שיכול להיגרם מהטיפול. השימוש בטכנולוגיה אושר ע"י כל רשויות הבריאות הגדולות בעולם בהן: מנהל המזון והתרופות האמריקאי (ה- FDA), האיחוד האירופי (ה- CE) וכמובן, משרד הבריאות הישראלי.