כאבים ביחסי מין – מה הסיבות ואיך אפשר לטפל?

נשים רבות חוות לא פעם כאבים בעת קיום של יחסי מין. לכאבים הללו סיבות רבות המחייבות כמעט תמיד בדיקה רפואית לצורך אבחון הבעיה וכן טיפול. ריכזנו ארבעה גורמים נפוצים לכאבים בעת קיום יחסי מין אשר כדאי לכן לדעת עליהם.

אנדומטריוזיס

אנדומטריוזיס הינה מחלה נשית אשר המודעות אליה הולכת וגוברת בעיקר לאחרונה. לפי הערכה, אחת מתוך עשר נשים חולה במחלה זו. המחלה מתאפיינת במצב שבו רקמות של רירית הרחם מתרבות במקומות שונים שאינם הרחם עצמו. הרקמות יכולות להתרבות בחצוצרות, שחלות, דפנות האגן, שלפוחית השתן, המעי וכן באזורים נוספים.

מחלה זו גורמת לכאבים בעוצמות גבוהות אצל הנשים בתקופות בהן חל שינוי הורמונלי בגופה של האישה, בעיקר בעת קבלת הווסת החודשית או הביוץ. היות והתרבות תאי רירית הרחם בגוף במקומות שאינם שייכים להם יכולה להיות מסוכנת, נעשה מאמץ לדחות כמה שיותר זמני שינויים אלו.

אנדומטריוזיס הינה סיבה נפוצה לכאבים בזמן קיום יחסי מין, אך גם עלולה לגרום לאי פריון, הצטלקויות, דלקות ועוד. המחלה לרוב מאובחנת באמצעות תסמינים, אך לעיתים ישנו צורך להיעזר בניתוח תוך שימוש במכשור רפואי ייעודי לצורך האבחון, היות וניתן לראות את גדילת הריריות רק בניתוח.

ביצוע הליכים רפואיים

תתפלאו, אבל גם ניתוח להגדלת חזה עלול לגרום לכאבים בעת קיום יחסים. גם כאשר מדובר בניתוח להגדלת חזה בו נעשה שימוש באמצעי טכנולוגיית לייזר מתקדמת ובשיטת לייזר נמוך, הניתוח עצמו לא משפיע רק על החזה אלא על כלל גופה של האישה. לא רק ניתוח לייזר עלול לגרום לכאבים אלא כל הליך רפואי הקשור באברי הרבייה הנשיים עלול להשפיע על השינויים ההורמונליים של האישה וכן על רגישות אברי המין שלה. לכן הליכים רפואיים כאלה עלולים לגרום לכאבים בעת קיום היחסים.

זיהומים ויובש בנרתיק

זיהומים נרתיקיים, פטריות ודלקות שונות עלולים ליצור יובש באזור זה. כתוצאה מכך פעולת החיכוך במהלך יחסי המין אינה נעימה, ויוצרת כאבים בזמן חדירה. יחד עם זאת, לא תמיד מקור היובש בנרתיק יהיה כתוצאה מדלקת או זיהם נרתיקי. הוא יכול להיגרם גם כתוצאה מגורמים אחרים כמו: תופעות לוואי כתוצאה משימוש בתרופות שונות, ירידה בכמות הורמון האסטרוגן, הנקה ועוד. כדאי לשים לב לתקופת היובש בנרתיק ולבדוק האם קיימים תסמינים נוספים, כל זאת כחלק משמירה על בריאות האישה. במקרה כזה של כאבים בעת קיום יחסים כתוצאה מיובש בנרתיק, ניתן להשתמש בחומרי סיכה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *