הבהרת כתמי עור בלייזר

כתמי עור היא בעיה שחלק נכבד מהאוכלוסייה סובל ממנה, לא משנה אם הסיבות לכתמי העור אצל כל אחד הן שונות, עדיין התוצאה זהה, כתמים שמופיעים על פני הגוף והפנים וגורמים לתחושה של חוסר נוחות ולעתים אפילו צורך בלהסתיר אותם. בעבר לא היו כל כך הרבה טיפולים לכתמי העור הללו, ואנשים נאלצו להסתפק בשיטות טיפול טבעיות או בתרופות מרשם ותכשירים שלא תמיד נותנים את התוצאה המרבית והטובה ביותר. לשמחתם כיום בעידן המודרני הרפואה התפתחה בהתאם וקיימים טיפולים להסרת כתמי פיגמנטציה בלייזר.
 

מה הגורם להופעה של כתמי העור הללו? 

ישראל היא מדינת שמש, וכמו שניתן להבין מזה, שמש היא הגורם העיקרי להופעה של כתמי עור, או בשמם השני פיגמנטציה. הפיגמנטציה נגרמת עקב ריבוי מלנין באזור מסוים בעור, מה שלרוב נגרם מחשיפה ארוכה ולא ממוגנת לשמש, או כתוצאה מסיבות רפואיות אחרות. הסיבות האחרות שיכולות לגרום לריבוי המלנין הזה, יכולות להיות שינויים הורמונאליים שנגרמים בעקבות היריון, או נטילה של תרופות, צלקות שנגרמות לעור לאחר הופעה תגובה אלרגית או פצעונים כדוגמת אקנה, בעיה רפואית שגורמת לעור להיות רגיש שאפילו תחת חשיפה מהירה לשמש יכולים להופיע כתמים בעור, ועוד.
 

 

איזה סוג של כתמי עור ניתן להבהיר בלייזר? 

פיגמנטציה יכולה להופיע בצורות רבות, ביניהם כתמי עור כהים וכתמי עור בהירים (ויטיליגו), כל אחד מהסוגים משתייך לאותה משפחה של פיגמנטציה אך לא בכולם ניתן לטפל באמצעות הלייזר. הלייזר פועל בצורה כזאת שהוא מפרק את הצטברות המלנין באזור הכתם, וכמו שניתן להבין המלנין שהוא הגורם האחראי על הצבע הכהה בעור, בשיער ובעיניים שלנו, הוא הגורם להופעה של הכתמים הכהים הללו, לכן סוגי הכתמים היחידים שניתן להעלים באמצעות הלייזר, הם כתמי עור כהים.
 

האם הלייזר יעלים את כתמי העור לחלוטין? 

התשובה היא שזה מאוד משתנה ממטופל ומטופל ומצב כתמי העור שלו. הבהרת כתמי עור בלייזר יכולה לתת תוצאה משמעותית שתעלים לחלוטין את כתמי העור, אך זהו לא דבר אבסולוטי שניתן להחליט מבעוד מועד. לכן חשוב להתייעץ עם הרופא המטפל שלכם עוד לפני תחילת הטיפולים על מנת שהוא ישקף לכם את התוצאה שתתקבל בסוף הטיפול. קחו בחשבון שיכול להיות מצב שהוא יוכל לתת לכם אינדיקציה לתוצאה רק לאחר טיפול אחד או שניים, כי בצורה הזאת הוא יוכל לראות איך העור שלכם מגיב לטיפול ולהבין את הקצב עד לתוצאה המלאה.  

בנוסף ישנם כתמים קשים, במיוחד כשמדובר בצלקות עמוקות, שלא ניתן להסיר לחלוטין וחשוב לקחת בחשבון שיכול להיות שעדיין יהיה ניתן לראות משהו, אך בוודאות התוצאה הזאת תהיה טובה יותר מהמצב ההתחלתי שהגעתם בו.
 

 

איך הטיפול עצמו מתבצע? 

במהלך הטיפול תתבקשו ללבוש חליפה ייעודית שתסופק לכם, החליפה הזאת תגן על העור שלכם ותכסה את כולו מלבד החלק שבו הכתם קיים. בצורה הזאת הלייזר יפעל רק על הכתם ולא תצטרכו לחשוש מפגיעה בשאר העור. כמובן שיינתנו לכם גם משקפי מגן על מנת להגן על העיניים. המטפל יפעיל את הלייזר ויכוון אותו אל הכתם המדובר, שם הלייזר יתחיל לפרק את המלנין שנמצא באזור.  

לאחר הטיפול הכתם יתאדה מעט, או שהעור יתקלף באזור ואחרי שיחלים יצמח עור חדש נקי מכתמים כהים. קחו בחשבון שהפיגמנט יוצא מהגוף בדרך טבעית באמצעות חילוף חומרים, מה שאומר שכדי לזרז את התוצאה, תצטרכו לשתות המון מים ולהמתין בסבלנות לפחות כמה שבועות. בנוסף בתקופת הטיפולים וגם במשך התקופה הראשונה שמיד לאחר סיומם, אסור להיחשף לשמש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *