כאבי צוואר

 

כאבי צוואר (בדומה לכאבי גב עליון או תחתון) יכולים להיגרם הן מבעיות מבניות בעמוד השדרה (שבר בחוליה, פריצת דיסק בין-חולייתי, פגיעה בעצבים העוברים בתעלת עמוד השדרה ובין החוליות) והן מפגיעה ברקמות הרכות (שרירים, רקמות חיבור) הסובבות את עמוד השדרה.
גורמים אחרים גופניים כמו עודף משקל או מחלות אחרות וגורמים סביבתיים חיצוניים כמו אופי העבודה או המזרן עליו ישנים יכולים להשפיע בצורה משמעותית על אופי וחומרת הכאבים.

מבין התהליכים הרבים והמחלות השונות התוקפות את עמוד השדרה נמצא אוסטיאואטריטיס, פריצת דיסק, לחץ על שורשי עצבים ועוד. בעקבות אותם תהליכים מתפתחות דלקות, בצקות מקומיות, גירוי יתר של סיבי העצב ואף כאבי ראש ממקור צווארי.

הטיפולים בכאבי הצוואר מרובים ומגוונים. החל מתרגילים לשיפור יציבה ולחיזוק שרירי הצוואר, דרך תרופות לשיכוך כאבים והרפיית שרירים וכלה בניתוחים (קטנים או גדולים) שמטרתם לתקן חוליה פגועה, להסיר דיסק פרוץ או לקבע את עמוד השדרה.

טיפול בעזרת לייזר נמוך עצמה

קרני לייזר פועלת באופן ישיר על הרקמות הפגועות (למשל סחוס הדיסק הפרוץ שמסביבו כלי הדם באזור הפגוע וסיבי העצב האחראים לתחושת הכאב). הטיפול בכאבי הצוואר בעזרת לייזר נמוך עצמה מפחית את עצמת הכאב.

הספרות הרפואית מציעה למעלה מ- 3000 מאמרים (מחקרים קליניים, סקירות ומטה-אנליזות) המתייחסים לטיפול בלייזר נמוך עצמה ורובם מצביעים על יעילותו הקלינית.

מעבר ליעילות הטיפול עצמו חשוב לציין כי הטיפול בעזרת לייזר נמוך עצמה אינו גורם לתופעות הלוואי הנגרמות כתוצאה מטיפולים תרופתיים ו/או כירורגים שונים.

לטיפול בלייזר נמוך העצמה הצלחות מוכחות בחולים הסובלים מכאבי צוואר, כאשר יעילותו נובעת משילוב הגורמים הבאים:

  • טיפול בכאבי הצוואר ע”י לייזר נמוך עצמה מאט את התהליך הדלקתי ברקמות הרכות הסובבות את האזור הפגוע בעמוד השדרה.
  • טיפול בכאבי הצוואר ע”י לייזר נמוך עצמה פועל ישירות על מנגנוני הכאב הנגרם מהתהליך הדלקתי ומהלחץ על סיבי העצב.
  • טיפול בכאבי הצוואר ע”י לייזר נמוך עצמה יכול להפחית (או לחסוך) את מינון התרופות מסוג NSAID (נוגדי דלקת) או סטרואידים הניתנים לרוב הסובלים מכאבי גב. חשיבותו גוברת לאור העובדה שלתרופות אלו תופעות לוואי רבות.
  • טיפול בכאבי הצוואר ע”י לייזר נמוך עצמה יכול להינתן במקביל לטיפול תרופתי אחר או כחלק מהטיפול הפיזיותרפי וללא תופעות לוואי.

נשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא ועניין למידע נוסף חייגו: 1-700-506-212 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

קצת עלינו

רשת מרפאות אומדיק, הוקמה בשנת 2007 ושמה לעצמה כמטרה לטפל בכל סוגי הכאבים ממקור שריר-שלד או ממקור עצבי בעזרת טכנולוגיות חדשניות בהן התמחות ממוקדת בטכנולוגיית לייזר נמוך עצמה (Low Level Laser Therapy).

שעות פתיחה

סניפים

Architecture and Design by brilliantgroup