כאבי גב תחתון / עליון

מי מאיתנו לא סובל מהגב ?

כאבי הגב הינה בעיה שכיחה ביותר באוכלוסייה (עד 80%).
כאבי גב יכולים להיגרם הן ע”י בעיות מבניות בעמוד השדרה (שבר בחוליה, פריצת דיסק בין-חולייתי, פגיעה בעצבים העוברים בתעלת עמוד השדרה ובין החוליות) והן ע”י פגיעה ברקמות הרכות (שרירים, רקמות חיבור) הסובבות את עמוד השדרה.
גורמים אחרים גופניים כמו עודף משקל או מחלות אחרות וגורמים סביבתיים חיצוניים כמו אופי העבודה או המזרן עליו ישנים יכולים להשפיע בצורה משמעותית על אופי וחומרת הכאבים.

מבין התהליכים הרבים והמחלות השונות התוקפות את עמוד השדרה נמצא אוסואטריטיס, פריצת דיסק, לחץ על שורשי עצבים ועוד. בעקבות אותם תהליכים נוצרים תהליכים דלקתיים, בצקות מקומיות וגירוי יתר של סיבי העצב.

הטיפולים בכאבי הגב מרובים ומגוונים. החל מתרגילים לשיפור יציבה ולחיזוק שרירי הגב, דרך תרופות לשיכוך כאבים והרפיית שרירים וכלה בניתוחים (קטנים או גדולים) שמטרתם לתקן חוליה פגועה, להסיר דיסק פרוץ או לקבע את עמוד השדרה.

היום כבר יש דרך אחרת !

ידוע כיום כי קרינת הלייזר פועלת הן ישירות על הרקמות הפגועות (למשל סחוס הדיסק הפרוץ שמסביבו כלי הדם באיזור הפגוע) והן על סיבי העצב האחראים לתחושת הכאב. הטיפול בכאבי גב בעזרת לייזר נמוך עצמה מניב תוצאה משולבת ומהירה של הורדת הכאב ע”י השפעה ישירה על סיבי העצב והקטנה משמעותית של הבצקת, הגורמת להגברת הכאב.

הספרות הרפואית מציעה כיום למעלה מ- 3000 מאמרים (מחקרים קליניים, סקירות ומטה-אנליזות) המתייחסים לטיפול בלייזר נמוך עצמה ורובם מצביעים על יעילותו הקלינית הרבה.
מעבר ליעילות הטיפול עצמו חשוב לציין כי תופעות הלוואי הנגרמות כתוצאה מטיפולים תרופתיים ו/או כירורגים שונים, אינן קיימות בטיפולים בעזרת לייזר נמוך עצמה.

השימוש בלייזר נמוך עצמה מוכר כיום כטכנולוגיה טיפולית מבוססת עובדות, יעילה במגוון רחב של מצבים קליניים, ובטוחה לשימוש.

*סקירת קוקריין (2007) לטיפול בכאבי גב תחתון לא ספציפיים:

ממצאים עיקריים מסקירת שישה מחקרים מבוקרים (שעברו סינון) – הטיפול בעזרת לייזר נמוך עצמה, נותן הקלה בכאב לטווח קצר ובינוני. כמו כן, קצב ההתלקחות מחדש (Relapse) של הכאבים, נמוך משמעותית לאחר טיפול בעזרת לייזר נמוך עצמה בטווח של שישה חודשים.

תיאור מקרה

ח.ש. בן 76 הגיע להתייעצות לגבי טיפול בכאבי גב לפני ניתוח. מזה ארבעה חודשים היה מרותק לביתו לאחר התקף גב חריף “שתפס אותו” בטיול שורשים בחו”ל.
בצילומי הגב ניכרו שינויים ניוונייים קשים בחוליות המתן והוא התקשה מאוד בעיקר בהליכה ובעמידה.
מגבלת ההליכה שיבשה לו מאוד את איכות החיים.
ח.ש עבר סדרה של עשרה טיפולים בעזרת לייזר נמוך עצמה שהשיבו לו את יכולת ההליכה.
לאחר 10 חודשים חזר וקיבל 5 טיפולים נוספים (“כי אני צריך גם ללכת יותר מהר..”).
היום, כשנתיים מאז הטיפול האחרון, לא חזר הכאב.

לסיכום

  • לטיפול בלייזר נמוך עצמה הצלחות מוכחות בחולים הסובלים מכאבי הגב, כאשר יעילותו נובעת משילוב הגורמים הבאים:
  • טיפול בכאבי גב ע”י לייזר נמוך עצמה מקטין את עוצמת התהליך הדלקתי המצוי ברקמות הרכות הסובבות את האזור הפגוע בעמוד השדרה.
  • טיפול בכאבי גב ע”י לייזר נמוך עצמה פועל ישירות על מנגנוני הכאב הנגרם מהתהליך הדלקתי ומהלחץ על סיבי העצב.
  • טיפול בכאבי גב ע”י לייזר נמוך עצמה יכול להפחית (או לחסוך) את מינון התרופות מסוג NSAID (נוגדי דלקת) או סטרואידים הניתנים לרוב הסובלים מכאבי גב וחשיבותו גוברת לאור העובדה שלתרופות אלו תופעות לוואי רבות וקשות.
  • טיפול בכאבי גב ע”י לייזר נמוך עצמה יכול להינתן במקביל לטיפול תרופתי אחר או כחלק מהטיפול הפיזיותרפי וללא כל תופעות לוואי.

נשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא ועניין למידע נוסף חייגו: 1-700-506-212 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

קצת עלינו

רשת מרפאות אומדיק, הוקמה בשנת 2007 ושמה לעצמה כמטרה לטפל בכל סוגי הכאבים ממקור שריר-שלד או ממקור עצבי בעזרת טכנולוגיות חדשניות בהן התמחות ממוקדת בטכנולוגיית לייזר נמוך עצמה (Low Level Laser Therapy).

שעות פתיחה

סניפים

Architecture and Design by brilliantgroup