האם ניתן להעלים צלקות בגיל צעיר?

ניתוח, תאונה או פציעה ואפילו גירוד או פיצוץ פצעי אקנה. הגוף זוכר ומותיר חותם בדמות צלקת כשצלקות יכולות להראות שונה ולהגליד בדרך שונה אצל כל אחד ואחת. ההצטלקות היא תוצר של סוג ומרקם העור, גנטיקה וכמובן חומרת הצלקת ובכמה שכבות של העור היתה פגיעה. אומנם העור האנושי לא מפסיק להתחדש, אבל אם השכבות הפנימיות נפגעו ייקח זמן יותר לצלקת להגליד ולעור להחלים.

תהליך הריפוי הוא אינדיווידואלי אך ניתן להאיץ ולזרז את תהליך הריפוי במיוחד בצלקות בגיל צעיר באמצעות טיפולים שונים ושמירה והגנה על הצלקת במיוחד מפני השמש אשר משזפת את העור מסביב לצלקת כך שהבדלי הגוונים מעצים את נוכחותה וגם יכולה לפגוע ולעכב את תהליך ההחלמה. צלקות קשה מאוד להעלים, אך ניתן בהחלט עם הטיפול המתאים לסוג הצלקת (למשל, צלקת אטרופית השקועה בעומק הדרמיס או צלקת קלואידלית עמוקה) לטשטש את הצלקת ולשפר את המרקם של העור באזור הצלקת זאת הודות למכשור חדשני מתקדם וכן לתכשירים ייעודיים לטיפול. חשוב מאוד להתייעץ עם רופאי עור ומומחים בתחום על מנת לקבל את תוכנית הטיפול הפרטנית המתאימה ביותר. לפניכם סקירה של מספר פרוצדורות ומכשירים שנפוצים בהקשר של טיפולים בצלקות בגיל צעיר אך גם בגיל מבוגר, כל מקרה לגופו:

כיצד לייזר יכול לטפל בצלקות בכל גיל? טיפול צלקות אפשרי באמצעות לייזר בעוצמה נכונה כאשר קרן הלייזר נחשבת לבטוחה וללא כאב. הפרוצדורה מתבצעת באמצעות הצמדת ראשים לאזור הצלקת כאשר חלקיקי האור חודרים לתוך הרקמות ותנאי הגוף על מנת להאיץ תהליכים ביו כימיים לחידוש הרקמות ושיפור תפקוד התאים. סדרת הטיפולים נבנית על פי פרוטוקול המותאם לכל מטופל. כמו כן, יש טיפולים שונים בלייזר שמדמים מעין פילינג לצורך השטחת הצלקת בצורה ממוקדת. היתרון הוא שלא מדובר בפעולה פולשנית וכאשר ידי המטפל מיומנויות ועם המכשור הנכון ניתן להגיע לתוצאות טובות.

האם האפשרי לקלף את הצלקת? טיפולים נוספים בתחום הם הזרקות של קורטיזון וגם פילינג כימי לקילוף העור – אם הוא מתבצע נכון ובצורה מקצועית יכול גם הוא לסייע בהחלמת הצלקת ובטשטושה על מנת להאיץ את תהליך הריפוי ולעודד היווצרות של שכבת עור חדשה, הכל תלוי כמובן בסוג הצלקת אם היא מאקנה או מניתוח ומה העומק שלה כאשר קיימות דרגות פילינג שונות – בינוני, עמוק וכדומה. לעיתים הטיפול גם ישלב בין מספר סוגים כמו לייזר ופילינג להשגת תוצאות.

איך תכשירי סיליקון יכולים לעזור לצלקת? כמו כן, קיימים לטיפול לצלקות תכשירים רפואיים על בסיס פולימרי סיליקון עם מסנן קרינה גבוהה להגנה מפני השמש ולטיפול בצלקת. המטרה היא למנוע מצב מחד של היפר פיגמנטציה ומאידך, לשפר את הנראות של הצלקת. מה שקורה בפועל בשימוש בתכשיר מעין זה הוא שהפולימרים של השרשרת הארוכה של הסיליקון נקשרים לסיליקון דו חמצני וביחד יוצרים שכבה העוטפת את הצלקת. הקרם מעניק הגנה לרקמה המצולקת מפני חיידקים תוך כדי שהוא מאפשר לעור לנשום. הוא מפחית תופעות לא נעימות של צלקות כמו כאב או גירוד ומתאים גם לבעלי עור רגיש וכן לצלקות חדשות. במקרים מסוימים בייעוץ מומחה ישנה אפשרות גם לפרוצדורה כירורגית של הסרת צלקות או השתלת עור במהלכן המנתח משתמש בעור מאזור אחר בגוף לטיפול, פעולה הנפוצה בעיקר במקרה של צלקות קשות כתוצאה מכוויות. תמיד טוב להישמר ולהימנע מצלקות או החמרתן, להיזהר בשמש, למרוח קרם הגנה ולטפל בתכשיר ייעודי לצלקות ולבדוק מה עוד ניתן לעשות על מנת להאיץ את תהליך ההחלמה של הצלקת.

נשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא ועניין למידע נוסף חייגו: 1-700-506-212 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

קצת עלינו

רשת מרפאות אומדיק, הוקמה בשנת 2007 ושמה לעצמה כמטרה לטפל בכל סוגי הכאבים ממקור שריר-שלד או ממקור עצבי בעזרת טכנולוגיות חדשניות בהן התמחות ממוקדת בטכנולוגיית לייזר נמוך עצמה (Low Level Laser Therapy).

שעות פתיחה

סניפים

Architecture and Design by brilliantgroup