כתף קפואה / frozen shoulder

בעבר, היו משתמשים בעולם ברפואה במונח “כתף קפואה” כאבחנה מבדלת. כיום אנחנו מתייחסים לכתף הקפואה כסימפטום המתבטא בעיקר בהגבלה ניכרת בטווחי התנועה של הכתף ובעיה בביצוע פעולות פונקציונאליות בסיסיות (לבישה ופשיטת חולצה, שליחת יד לעבר מדף גבוה, סירוק השיער וכד’).
ברוב המקרים, האבחנה שמתקבלת מדברת על דלקת של קופסית הכתף (Adhesive Capsulitis). אותן רצועות סבוכות שעוטפות את מפרק הכתף מכל הכיוונים ובאופן תקין מונעות את פריקתו, אך כשקיים תהליך דלקתי סביב המפרק, אותן רצועות הן שגורמות לכאבים ולהגבלה הניכרת בתנועה.

השלב החריף

בשלב האקוטי של המחלה, כשהדלקת פעילה ועדיין טווחי התנועה משביעי רצון, התרופות האנטי-דלקתיות והמשככים עוזרים באופן חלקי בלבד ולזמן קצר.
הטיפול בעזרת לייזר נמוך העצמה בשלב הזה מביא לקליטה של קרני האור ע”י התאים באזור המוקרן ותשפעול של כמה תהליכים

  • תהליכי ריפוי של הרקמות והורדת הדלקת
  • הפחתת הבצקת באזור המטופל
  • הורדה משמעותית בכאבים

חשוב לציין שלטיפול בעזרת טכנולוגיית הלייזר נמוך העצמה אין כל תופעות לוואי, אין השפעה תרמית על הטמפרטורה של הרקמות, אינו כואב ובטוח לחלוטין.

השלב הכרוני

בשלב הכרוני, כמו שנאמר, הבעיה אינה הדלקת או הכאבים האקוטיים אלא ההגבלה בתנועת הכתף.
מטרות הטיפול תהיינה מחד הורדת כאבים הנובעים מההגבלה בתנועה ומאידך החזרת הטווחים התקינים ותפקוד פונקציונלי בסיסי תקין.
הטיפול בעזרת מכשיר הלייזר מרכך את רקמות הכתף (ברוב המקרים את אותה הקופסית שגורמת להגבלה) ועוזר לשפר את טווחי התנועה, מקצר משמעותית את תהליך ההחלמה ומפחית כאבים.

נשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא ועניין למידע נוסף חייגו: 1-700-506-212 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

קצת עלינו

רשת מרפאות אומדיק, הוקמה בשנת 2007 ושמה לעצמה כמטרה לטפל בכל סוגי הכאבים ממקור שריר-שלד או ממקור עצבי בעזרת טכנולוגיות חדשניות בהן התמחות ממוקדת בטכנולוגיית לייזר נמוך עצמה (Low Level Laser Therapy).

שעות פתיחה

סניפים

Architecture and Design by brilliantgroup