כאבי רגליים נפוצים

כאבי רגליים עלולים להתרחש בכל שלב, ולמעשה ישנם גורמי סיכון אשר מגבירים את הסיכוי להופעתם. מהם כאבי הרגליים הנפוצים וכיצד ניתן לטפל? אנחנו כאן עם כל הפרטים. 

כאבי רגליים: בעיה נפוצה הן אצל ספורטאים והן אצל מבוגרים 

עם השנים ובעקבות פעילות גופנית עלולים להתרחש כאבי רגליים אשר משפיעים באופן משמעותי על איכות החיים. למעשה, ככל שכאבי רגליים אינם מטופלים בזמן, הבעיה עלולה להחריף ואף להגיע גם למקומות נוספים כמו הגב והצוואר, ובהתאם לכך לגרום לכאבים עצומים כמו גם תחושה של מוגבלותכאשר אנו מתייחסים לכאבי רגליים, ניתן להתייחס למספר סוגי כאבים. מהם? להלן כמה מהמסיבות הנפוצות, כמו גם דרכי הטיפול בהן: 

דלקת בגיד הקרסול 

הגיד הגדול ביותר בגוף האדם הוא אכילס, והוא מחבר בין אזור העקב לקרסול. לעיתים בשל עומס ומתח על הגיד כתוצאה מפעילות ספורטיבית מתרחשת דלקת אשר משפיעה לא רק על הקרסול אלא על תחושת היציבות. עיסוי של האזור כולל קומפלקסים של קרח יכול לסייע לצורך הפחתה בעוצמת הכאב, ובמידת הצורך גם מתן טיפול תרופתי באמצעות אנטיביוטיקה, זאת בנוסף לאפשרות של מדרסים בהתאמה אישית אשר יכולים להקל באופן משמעותי על עוצמת הכאב. 

כאבים בעקב 

אחת התופעות השכיחות היא כאבים בעקב, כאשר סקר אשר נערך בשנה האחרונה בארה”ב העלה כ 40% סובלים מכאבים באזור העקב. הדלקת הנפוצה ביותר היא דורבן  מעל שני מיליון בני אדם ברחבי העולם מאובחנים עם דורבן, בעקבות נעילת נעליים לא נכונה כמו גם פעילות גופנית מאומצת הגורמת למתיחה של הרצועה. בכדי לטפל בכאבים בעקב, ניתן לבצע עיסויים כמו גם לקחת תרופות מרשם לצורך הקלה בעוצמת הכאב. במידה ומדובר בכאבים חריפים באזור העקב, מומלץ לפנות לטיפול פיזורתופיה קבוע כמו גם התאמה של נעל אורתופדית. ספורטאים המאובחנים עם כאבים בעקב מחויבים לנוח וכן להפחית את עוצמת העצימות של התרגילים, לצורך מניעת עומס ולחץ על אזור העקב. 

שבר מאמץ 

בעיה נפוצה של ספורטאים היא שברי מאמץ, כתוצאה מעומס המוטל על אזור העקב. אין טיפול נקודתי לשברי מאמץ, אלא נדרש לנוח ולהפסיק פעילות גופנית. לא פעם נדרש להרכיב גבס או סד, לצורך הפחתה בעומס על העקב ובהתאם לכך יצירת תהליך שיקום והתאוששות, כאשר פרק הזמן להחלמה מלאה יכול לנוע בין מספר שבועות לחודשיים. בכדי לבחון את התקדמות השיקום, חשוב לתאם ביקורים קבועים אצל הרופא המטפל, לצורך בחינה של השבר ובהתאם לכך יצירת תוכנית טיפול מותאמת. 

לסיכום, כאבי רגליים עלולים להתרחש בכל שלב וכיום ישנם לא מעט פתרונות בדמות מדרסים, תרגילים וכן טיפול תרופתי אשר מסייע באופן משמעותי לצורך התמודדות עם הבעיה. אל תזניחו את הבעיה, אלא טפלו בה בהקדם  לצורך מניעת החמרה ובהתאם לכך השבתה מפעילות באופן זמני או קבוע. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *