מהי תסמונת TMJ ואיך מטפלים בה?

תסמונת מפרק הלסת נגרמת כתוצאה מכך שהציר אשר יוצר את החיבור בין הלסת התחתונה ללסת העליונה אינו פועל כשורה. מדובר במקרים שקורים בהפתעה או תהליכים שנבנים לאורך זמן עד שאפשר להבחין בהם.

תסמונת TMJ

מכיוון שציר זה אחראי לפעולה הרב כיוונית של הלסת והוא אחד מהמפרקים הסבוכים בגוף האדם, אם נוצרת בעייתיות והוא לא מצליח לבצע את הפעולה הנדרשת, הרי שיש בעיה באחד המרכיבים שלו כמו העצמות, השרירים, הדיסקים או הרצועות. עקב כך נוצרים מצבים לא רצוניים שהאדם אינו אחראי עליהם ולא מבצע אותם באופן יזום, אלא הלסת היא נוקשה, נתקעת או קופצת.

מי שחש שקיימים אצלו מצבים מסוג זה, כדאי שיגיע לרופא שיניים מומחה אשר יש לו ידע רב גם בתחום זה ולכן הוא מסוגל לאתר את מקור הבעיה ולהציע את הטיפול הנכון ביותר כד לסייע למטופל במקרים הללו.

רופא שיניים אשר מטפל בלקוח זה לאורך שנים ויש בידיו צילומי רנטגן ישנים וגם צילומים עדכניים בוחן את כל הנתונים לאחר שהוא מבצע בדיקה מקיפה של חלל הפה. בהתאם לניתוח הכולל של המצב שהוא בוחן צעד אחר צעד, הוא יכול לאבחן מהי הבעיה באופן מדויק ואם מדובר באופציה של תסמונת TMJ בלסת.

פרוט הסימפטומים של תסמונת TMJ בלסת

· כאשר אדם חש כאב כשהוא סוגר או פותח את פיו, או כאב כשהוא מפהק.

· בעת פתיחה או סגירה של הפה האדם שומע נקישה מפיו.

· אדם שסובל מכאבי אוזניים, לחץ מאחורי העיניים וכאבי ראש חמורים שמזכירים מיגרנות.

· תופעה של לסתות שננעלות, נתקעות או יוצאות במפתיע ממקומן הטבעי.

· תופעה בה באופן לא צפוי, נוצרת אי התאמה בין שורת השיניים בחניכיים התחתונות לבין שורת השיניים בחניכיים העליונות.

· רגישות בשרירי הלסת.

הטיפול בתסמונת זו

כדי לסייע ללקוח אשר חלה במחלת תסמונת TMJ בלסת, רופא השיניים ימליץ לו על ביצוע טיפולים מתאימים כמו:

· טיפול בלחות ובחום תוך שימוש בתרופות ייעודיות, אשר מכילות אספירין ותפקידן הוא ליצור רפיון בשרירים. כמו כן תרופות נוגדות דלקות ומשככי כאבים כדי להקל על החולה.

· התקנת אביזר קיבוע כדי לעצור נזקים שעלולים להיגרם עקב הידוק השיניים או חריקה שלהם. מכינים אביזר התואם את מידותיו המדויקות של פיו של הלקוח והן מותקנות על השיניים אשר ממוקמות בחניכיים העליונות.

· רופא השיניים מלמד את המטופל כמה טכניקות הרפיה אשר מסייעות להרפיית המתח. כמו כן, חשוב מאד להקטין את רמת המתח הנפשי האישית ולכן מומלץ על פי הצורך והחשיבה לעבור טיפולים פסיכולוגיים או אימונים אישיים.

· אם הפעולות הללו אינן מסייעות, כיוון שקיימת פגיעה במפרקי הלסת אין ברירה אלא לבצע ניתוח במפרק הלסת אשר יפתור ברוב המקרים את בעיית תסמונת TMJ בלסת.

נשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא ועניין למידע נוסף חייגו: 1-700-506-212 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

קצת עלינו

רשת מרפאות אומדיק, הוקמה בשנת 2007 ושמה לעצמה כמטרה לטפל בכל סוגי הכאבים ממקור שריר-שלד או ממקור עצבי בעזרת טכנולוגיות חדשניות בהן התמחות ממוקדת בטכנולוגיית לייזר נמוך עצמה (Low Level Laser Therapy).

שעות פתיחה

סניפים

Architecture and Design by brilliantgroup