שמעתם על לייזר רך אך נותרו שאלות?

בעשור האחרון הלייזר מקבל מקום של כבוד. הוא נכנס חזק לתחום הרפואה ועבר מכלי סיוע לכלי טיפול מרכזי, כך שבהחלט ניתן לראות כיצד הלייזר מככב בטיפולי עיניים, בטיפולי חידוש שיער, בטיפולים שנוגעים להצערת העור וכדומה. בין היתר אפשרי למצוא מגוון מכשירים ביתיים שמושתתים על “טכנולוגיית לייזר רך” עבור טיפול בשורת כאבים ובעיות גופניות, משמע הלייזר הפך להיות נחלת הכלל.

מטילים ספק ומתקשים להתעלם מהתוצאות

כפי שניתן לראות שימוש בלייזר מאוד מגוון, ועל כן ישנה השפעה ישירה לעומק האפקט של גלי הלייזר, לאופי השליטה על גלי הלייזר ואף לשילוב של חומרים נוספים, כך שבין היתר קיימות שיטות טיפול שמשלבות בין קרן הלייזר לאינפרה אדום ולגלי רדיו. עם זאת, למרות שנפלאות הלייזר ידועות כבר 4 עשורים, עדיין ניתן למצוא אנשים שמטילים ספק ביעילות הטכנולוגיה, אך כאשר אותם אנשים (כולל פרופסורים בעלי שם) נתקלים באינספור עדויות חיוביות, קשה להישאר אדישים.

הסבר פשוט – כיצד הלייזר עובד

הממצאים מראים ששימוש בלייזר רך יכול לסייע למגוון בעיות שנוגעות לכאבים, לחיבור שבין העצם לגיד, לרקמות השרירים וכדומה, ופה ניגש להסביר כיצד לייזר רך עובד, וזאת מבלי להיכנס למונחים פיסקליים כבדים. ובכן בפשטות נציין שהלייזר מעביר אנרגיה באמצעות הגלים שהוא משדר. הגלים אינם פולשניים אם כי הם כן משפיעים באופן ישיר על הגוף. הגל שמייצר הלייזר מגרה מגוון מערכות פנימיות, עובדה שמסייעת להאיץ תהליכי ריפוי. כמו כן, לייזר רך גורם לגוף לשחרר אנדורפינים שידועים כיעילים ביותר עבור שיכוך כאבים.

טיפול אחד יתרון כפול

אם לצורך הדוגמה ניקח אדם שסובל מדלקת בגב, נחדד שהוא עשוי להרוויח פעמיים משימוש בלייזר רך. מדוע? ראשית הפעולה מסייעת לטפל באופן מבוקר במוקד הבעייתי ושנית לחוש הקלה משמעותית. כיצד הטיפול מסייע לחוש יותר טוב ואף לטפל בדלקת עצמה? ובכן הלייזר שמכוון למקור הכאב מרחיב את כלי הדם, כך שמתאפשר סינון מיטבי והלחץ המקומי מתפוגג.

לייזר רך – לאט אך בטוח

לצד התשבחות הרבות שלייזר רך גורף, יש להבין שלא מדובר במטה קסמים. לצורך הדוגמה נציין שלעומת תחתונים סופגים למבוגרים שבין רגע עונים על המטרה (מניעת זליגה של צרכים אישיים), הרי שבמקרה זה המטופלים נדרשים להשקיע בסדרת טיפולים, כאשר בעיות שונות מצריכות טיפול מעט שונה ואורכות פרקי זמן משתנים. מכאן שאם נסכם, נציין שאומנם תחום הלייזר קיים כמה עשורים, אך רק לאחרונה הוא ממש מצליח למנוע מאנשים שסובלים מדלקות, מכאבים כרוניים, מכיבים ומבעיות עור לדלג על האפיק התרופתי ולבחור בהליך יעיל, בטוח ובריא. אז נכון שלעיתים התהליך מעט יותר איטי, אך הוא חף מבעיות לוואי ומעניק מענה ממוקד, כאשר פה רק נותר לבחון האם נעזרים באחד מאותם מכשירים ביתיים, או שמגיעים לטיפול מקצועי. מה עדיף? מאוד תלוי ממה סובלים, משמע ייעוץ רפואי בהחלט רצוי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *