סובלים מכאבים בברכיים? כל הפתרונות במרחק נגיעה

יש סיבות רבות שעלולות לגרום לכאבי ברכיים, החל מפציעות וחבלות ועד מצבים רפואיים ומחלות. באופן כללי, שיטות הטיפול שונות ומגוונות בהתאם לאופי הבעיה ולגורמים שלה. יחד עם זאת, אם אתם סובלים מכאבי ברכיים יש כמה פתרונות שיכולים להקל, ולו במעט, על הכאב.

כאבי ברכיים זו בעיה שכיחה, הם יכולים להיות נקודתיים או מופשטים, ולנבוע מסיבות שונות ומגוונות. לעיתים הכאב עמום וניתן לטפל בו באמצעות קומפרסים ומנוחה, ולעיתים הכאבים יהיו בלתי נסבלים ואז תידרש התערבות רפואית.

כאבי ברכיים מובילים לתסמינים שונים, כמו למשל: קשיים בהליכה, קשיים בנשיאת משקל הגוף, צליעה, קושי לכופף או למתוח את הברך, נפיחות ואודם ועוד.

כיצד מטפלים?

הטיפול בכאבי ברכיים תלוי לא פעם במקור הכאב. כאבים יכולים להיגרם בשל שברים, חבלות, קרעים, נקעים ופריקות, כמו גם בגלל דלקות ומחלות. בנוסף הסיכון לכאבים כאלו גדל במקרים של משקל גוף עודף, פעילות גופנית אינטנסיבית וכדומה.

כדי להחליט מהי שיטת הטיפול המתאימה מומלץ כמובן לפנות לרופא על מנת שיבצע בדיקות ויאבחן את המקרה שלכם באופן ספציפי. בין סוגי הטיפול האפשריים ישנן תרופות, טיפולי פיזיותרפיה, טיפולי לייזר להפחתת כאבים, זריקות ובמקרים מסוימים תידרש גם התערבות כירורגית, בעיקר כאשר אין ברירה ושיטות טיפול אחרות אינן אופציה.

לנעליים שאתם נועלים יש חשיבות

מכיוון שהרגליים שלנו מחזיקות במשקל של כל הגוף, כאשר אנו נועלים נעליים לא נכונות לאורך זמן, אנו עלולים לסבול מכך ולפתח כאבי ברכיים וגב. לכן אחת הדרכים להקטין את הכאבים שאתם חווים היא על ידי נעליים מתאימות. נעלי ספורט נוחות למשל יכולות לעשות הבדל גדול, לשפר את היציבה שלכם בזמן ההליכה ולאפשר לכם להרגיש הרבה יותר נינוחים בזמן ההליכה.

יש דגמים שונים של נעלי ספורט נוחות, רובם מעוצבים בחוכמה ותוך שילוב טכנולוגיה מתקדמת בתחום כמו למשל סוליות מחומר מוקצף, בולמי זעזועים ועוד מגוון תכונות שהופכות את הנעליים למושלמות עבור אנשים שסובלים מכאבים.

טיפולי לייזר להפחתת כאבים

רבים מאתנו שמעו על טיפולי לייזר להסרת שיער, להסרת משקפיים וכדומה. ואכן טכנולוגיית הלייזר מלווה אותנו בהמון דרכים בחיים המודרניים. תחום פחות מוכר הוא תחום המכונהLLLT אשר ראשי התיבות שלו הן low level laser therapy. אם אתם סובלים מכאבי ברכיים טיפולי לייזר נמוך יכולים לסייע לכם, הם מסייעים לשורה ארוכה של תהליכי ריפוי והקלה בכאבים.

כמובן שמומלץ שלא לבחור בשיטה טיפולית כזו או אחרת בעצמכם, אלא להתייעץ על כך עם הרופא המטפל כדי שימליץ לכם על ההליך המתאים ביותר למצבכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *