יתרונות הטכנולוגיה בטיפולים בקליניקות

יתרונות הטכנולוגיה בטיפולים בקליניקות

תחום המכשור המעבדתי הולך וגדל עם השנים. יותר ויותר מכשור טכנולוגי מתקדם נכנס לשימוש לטיפולים שונים.במאמר הזה נציג בפניכם את המכשור המתקדם ביותר לשימוש בקליניקות שונות

סוגי טיפולים למניעת כאב

במהלך ההיסטוריה נוצרו המון שיטות טיפול בכאבים שונים כמו פיזיותרפיה ועד מכות חשמל.אחת מהשיטות הטובות ביותר לטיפול בכאבים הינו טיפול בלייזר.השיטה הוכחה כיעילה בהפחתת כאב. הטיפול בלייזר נמוך עצמה נעשה באמצעות ראשים (Probes) ייחודיים המוצמדים לאזור הפגוע. המטפל קובע את הפרמטרים לטיפול ובוחר את אזור הטיפול. בשיטה זו מטפחים בעיקר בכאבי פרקים ועמוד שדרה, כאבי ידיים ורגליים כולל נוירופטיות, כאבים ממקור עצבי ובעיות נוספות.

יתרונות הציוד

סטנדרטים מחמירים לבטיחות, מעורבים בתכנון ציוד מעבדה רפואי. מכשירים רבים יכולים להתערב בבריאות של חולה כדי לקדם ולעזור בבריאותו של אדם כמו שיטת טיפול בלייזר. לטכנולוגיה תפקיד גדול בהצלת חיים על ידי אבחון, מניעה וטיפול במחלות.וכן בטיפולים קוסמטיים שונים. ציוד מעבדה רפואי לקליניקות יכול להיות הכרחי הן לשיקום והן לטיפול ארוך טווח. התקדמות בתחום התוכנה והחומרה אפשרה לעשות ניתוחים פלסטיים,ניתוחים מצילים חיים,טיפולים בכאבים שונים ועוד.

יישומים של קליניקות רפואיות

קליניקות רפואיות יכולות להיות לניתוחים מצילים חיים,טיפולי קוסמטיקה,טיפולים להסרת לייזר בעיניים,טיפולים נגד התקרחות,טיפולים נגד כאבים בשרירים,טיפולים נגד חרדות,טיפולים נגד מחלות שונות,טיפולים להוצאת פצעים,טיפולי אקנה ועוד.

אילו מכשור רפואי/מעבדתי משתמשים איתו לטיפולים שונים

צנטריפוגה– הינו מכשיר לסחרור נוזלים במעבדה לשם הפרדת חלקיקים בנוזלים ותמיסות. לכל מחקר מתאים סוג אחר של צנטריפוגה. יש מספר סוגים עיקריים כמו: צנטריפוגות ANGLE, צנטריפוגה SWING, צנטריפוגת סל, צנטריפוגת המטוקריט, צנטריפוגת PRP/PRF, צנטריפוגת אפנדורף.חשוב להתאים את הצנטריפוגה לסוג המחקר אותו אתם מבצעים,תתייעצו עם אנשים מהתחום,אנשי מכירות שיעזרו לכם.

מיקרוסקופ-הינו מכשיר המשמש להגדלה ויזואלית של עצמים קטנים שלא ניתן לראותם ללא הגדלה. המיקרוסקופים הראשונים ששימשו במחקר היו בעלי יכולת הגדלה של עד 270X, ואילו מיקרוסקופים אופטיים מודרניים כיום מסוגלים להגדיל את העצם הנבחן עד X1000. בחירה נכונה של מיקרוסקופ קשור לסוג האובייקט שתרצו לצפות בו.הוא מחולק ל3 חלקים שונים:ראש,בסיס, בינוקולר. הסוגים השונים הם: ביולוגי,דיגיטלי ,וידאו,מטלוגרפי,מיקרוסקופ עם מצלמה,סטריאו, פלורסנציה ועוד.

סורק אולטראסאונד– סריקות אולטרסאונד משתמשים בגלי קול כדי לייצר תמונות של האיברים הפנימיים, כלי ורקמות. התמונות מיוצרות כאשר גלי הקול מופנים אל הגוף ואז שחוזר אל סורק המודד אותם. אוטוקלאב- אוטוקלאב הוא מכשיר המעקר נוזלים, מוצקים ופסולת ביולוגית בעזרת קיטור.מטרתו העיקרית לעקר ולחטא כלים וציוד רב שימושיים בקליניקות שונות.הוא עובד בצורה כזו שקיטור רותח הורג את שכבת הפרוטאין המכסה את הבקטריה. עקב כך יש הרס בלתי הפיך במבנה הבקטריה. הבקטריות כבר לא יכולות להתרבות וכך מתקבל מצב סטרילי.חשוב לבחור אוטוקלאב מתאים על פי ציוד הקליניקה והציוד שאתם עובדים איתה,יש לבדוק נפח מתאים,החומר אותו מעקרים וסוג מערכת קרור.

אנלייזרים רפואיים– מנתחי כימיה הם מכשירי מעבדה רפואיים המשמשים לחישוב הריכוז של חומרים מסוימים בתוך דגימות של סרום, פלזמה, שתן ו / או נוזלי גוף אחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *