יש לכם יבלות בפנים מה עליי לעשות

מה עושים עם יבלות על הפנים? 

הפנים שלנו תמיד חשופות והנראות שלהן משפיעה באופן ישיר על סך ההופעהכך שיבלת באזור הפנים מובילה לתחושת תסכול, גם אם היא אינה כואבת, ועל כן טוב לדעת שיש מה לעשות – שקיימים טיפולים יעילים וממוקדים שלא משאירים הרס משני. מכאן שבין אם יש לכם יבלת שפוגעת בסך ההופעה ובין אם יש לכם יבלת שמטרידה ואף כואבת, הכנו לכם רשימה שמציעה מספר דרכי פעולה, כך שתוכלו לחזור להרגיש טוב עם עצמכם ולהשאיר את הבעיה מאחור.  

משחות לטיפול ביבלת בפנים  

עבור יבלות על הפנים ניתן למצוא מגוון משחות יעילות. עם זאת, הבעיה עם משחה עבור יבלות בפנים טמונה בעובדה שהטיפול ממושך ואף לא תמיד ישנה התאמה בין סוג המשחה לסוג היבלת, כך שבקלות יכולים לחלוף מספר שבועות שבהם משקיעים ומורחים, אך היבלת העיקשת עדיין נשארת במקומה. מכאן שאם בכול זאת מעדיפים טיפול זה, יש לפנות אך ורק למרפאה שמתמחת בתחום, כך שלא יבוזבז זמן לחינם וכן יתקבלו התוצאות הרצויות. כמו כן, רצוי לדעת שקיימות משחות שעשויות להשאיר צלקת עדינה, ועל כן בעוד שהן אידאליות עבור הרגל או היד, הרי שעבור אזור הפנים הן כלל לא מומלצות. 

טיפול לייזר ליבלת בפנים 

חשוב להבין שיבלת בפנים (או בכול אזור אחר) היא בעצם גוף חי שתלוי בזרימת הדם, ועל כן שימוש מושכל בלייזר בהחלט מהווה פתרון אידאלי. הלייזר יודע להגיע לכל מיקום באופן ממוקד ונקי, כאשר הפעולה שלו שורפת את כלי הדם, כך שהיבלת נשארת ללא אספקת דם שהכרחית לקיומה. כשזה קורה היבלת פשוט נושרת, ואילו העור שמסביב מתחדש באופן מלא כבר לאחר 4 שבועות (לכל היותר). פה רבים עשויים לחשוש מהכאב, אך ראוי להבין שלצד העובדה שהפעולה אכן מורגשת, היא אינה מאוד כואבת ובהחלט אינה מצריכה זריקת הרדמה מקומית. עוד נציין שאם סובלים מיבלת בפנים, 99% שטיפול לייזר יתאים, וזאת כיוון שהשיטה אפקטיבית עבור כל סוגי היבלות. מחפשים סיבה נוספת להיעזר בלייזר? המענה מידי!  

קריותרפיה מתאים ליבלות בפנים? 

טיפול קריותרפיה מושתתת על חנקן נוזלי. באמצעות שיטה זו מרססים חנקן נוזלי על היבלת ובסביבתה המידית. החנקן מגיע בטמפרטורה מאוד נמוכה ועל כן משמיד את תאי העור שנמצאים בשכבת האפידרמיס. לרוב טיפול זה מצריך מספר (בין שניים לשלושה) טיפולי המשך, ביניהם נהוג לחכות כמספר שבועות, ואף ייתכן שיתעורר הצורך בטיפול משלים  מריחת משחה סליצילית שמטרתה לקלף את תאי העור שנשארו. פה נחדד שטיפול זה עשוי להוביל לאדמומיות באזור ועל כן רצוי לתזמן אותו כך שלא ייפול על אירוע חברתי. כמו כן, יש לבחון האם הטיפול מתאים להתמודד עם יבלת בפנים  היזהרו מנזק משני.  

זהירות לצד מקצועיות 

לסיכום נציין שתמיד חשובה הבחנה מקצועית והפנייה רפואית. מדוע? לצורך הדוגמה נציין שקיימות משחות שמסייעות להתמודד עם יבלת בפנים, אך הן אינן מומלצות עבור נשים הרות. כמו כן, חשוב לדעת שלפעמים היבלת עשויה להיעלם לבד ואין לקפוץ על כל טיפ אקראי. כך למשל נחדד שחלב תאנים אומנם מסייע, אך גם עשוי לייצר גירוי בעור. מסקנה? אם משחה נקודתית אינה יעילה, היעזרו בטיפול לייזר מקצועי 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *