הקשר שבין כאבי גב תחתון וטיפול לייזר נמוך עוצמה

כ”כ הרבה אנשים סובלים מכאבי גב. כ”כ הרבה אנשים מאפשרים לכאבי הגב להפוך לחלק משגרת היום, פשוט כי הכאב הגיע ואינו ממהר ללכת לשום מקום, ואילו הם מבחינתם כבר עשו הכול. הם ניסו דיקור, טיפולי מסאז’, גילו סשן חדש של מתיחות, נסעו לפיזיותרפיסט מומחה בצפון, שינו תזונה ואפילו התחילו לעשות ספורט, אך יחד עם זאת הכאב עדיין נשאר והוא אינו מראה סימנים שהוא מוכן לצאת להפסקה. אז כן, אנשים לומדים לחיות עם הכאב, לומדים לעשות תנועות מסוימות באופן מעט שונה (כולל פעולה פשוטה כמו הליכה) ואף מתרגלים לרעיון שהם ילכו לישון עם הכאב ויתעוררו עמו. עם זאת, אין זו כלל חובה, כי העובדה שטרם נמצא הפתרון הנכון, לרגע אינה אומרת שהפתרון אינו מחכה ממש מעבר לפינה. אז ממה נובעים כאבי גב ואלו עוד פתרונות קיימים? בואו ניגש להבין! 

מהו מקור הכאב בגב תחתון? 

ראשית נסביר שכאבי גב יכולים להיות זמניים, יכולים להיות נוכחים במשך מספר חודשים ואף אצל חלק מהאנשים כאבי הגב יכולים להיות כרוניים. אז מדוע זה קורה? ובכן באופן כללי הגב התחתון אחראי על מקורן של רוב התנועות בגוף. יש כאבים שהמקור שלהם נובע מהחוליות של עמוד השדרה, יש מקרים שבהם הכאב נובע מפריצת דיסק, יש כאבים שנובעים מאזור מפרקי האגן (אלו מחוברים לעמוד השדרה המותני), יש כאבים שנובעים משרירים תפוסים (לרוב בשל שרירים תפוסים באזור האגן), יש כאבים שנגרמים בשל נקודות טריגר (מצויות על סיבי השריר וביכולתן להפיץ את הכאב), יש כאבים שנובעים ממקור עצבי, יש כאבים שבכלל נובעים מגורמים נפשיים (כגון סטרס או דכאון) ויש כאבים שנובעים מאיברים פנימיים (למשל מבעיה שמקורה בכליות).  

אלו טיפולים מסייעים לכאבים בגב התחתון? 

כפי שראינו, כאבים בגב התחתון יכולים לנבוע בשל לא מעט סיבות, אך טוב לדעת שלרוב הכאב בהחלט יכול להישאר מאחור. כיום ניתן למצוא לא מעט פתרונות שעשויים לעזור לכאבי גב, אך מראש נציין שלא כולם יעילים באופן גורף עבור כולם, ועל כן פיענוח מקצועי הוא שלב הכרחי. מבקשים הצצה לשורת הפתרונות הייעודיים עבור כאבים בגב התחתון? ובכן ניתן להתאים את סביבת העבודה ברמה הארגונומית, כך שיפחת העומס על אזור הגב התחתון. ניתן להיעזר בטיפולי פיזיותרפיה, ניתן להימנע משכיבה ממושכת במיטה, ניתן לתת למטופל שורה של תרגילים שמטרתם להקל על הכאב, ניתן לשלב פעילות גופנית בבריכה וניתן להיעזר בתרופות, לעשות דיקור וכדומה. עם זאת, פה אנחנו מבקשים להציג פתרון חדשני שעוזר ללא מעט אנשים שכבר איבדו תקווה. 

טיפול באמצעות לייזר נמוך עוצמה 

בשנים האחרונות כל התחום הטיפולי של הלייזר מעלה הילוך, ופה אנו מבקשים להציג קרינת לייזר נמוך עוצמה. לייזר נמוך עוצמה יעיל הן עבור טיפול בסיבי העצב שאחראיים על תחושת הכאב, והן עבור טיפול ברקמות הפגועות שנמצאות באזור. טיפול באמצעות לייזר נמוך מסייע להקל את תחושת הכאב, וזאת מבלי להוביל לתופעות לוואי – ממש כמו טיפול הסרת נקודות חן בלייזר (עוד טיפול יעיל שמושתת על לייזר ושמונע תופעות לוואי). מכאן שאם מתעניינים, טוב לדעת שפעולה זו עשויה לעזור להעביר כאבי גב תחתון שנובעים משלל סיבות. לרוב הטיפול מנטרל את הכאב לאורך זמן (כמספר חודשים), ואף הוא מוביל לכך שהכאב אט אט דועך. מכאן שאם נסכם, נציין שטיפול בכאבי גב באמצעות לייזר נמוך עוצמה מסייע לכאבי גב תחתון שנובעים ממגוון סיבות, אם כי לעיתים נדרשים לשלב תרופות ואלמנטים נוספים.    

רק בריאות! 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *